Gyógyszerész figyelmezteti a D-vitamin szedőit

sok D-vitamin?
A D-vitamin zsírban oldódó vitamin, ami azt jelenti, hogy a szervezet képes tárolni. A túlzott mennyiségű D-vitamin-kiegészítők hosszú távú szedése D-vitamin-toxicitást okozhat, ami megemeli a vér kalciumszintjét.

Ez az állapot, amelyet hiperkalcémia néven ismernek, befolyásolhatja a veséket, az izmokat, az emésztőrendszert és más szerveket.

A D-vitamin túlzott mennyiségének lehetséges tünetei a következők:

Hányinger és hányás
Étvágytalanság
Izomgyengeség
Szokatlan szomjúság
Gyakori vizelés
Kiszáradás
Zavartság súlyosabb esetekben
Vesekövek vagy vesekárosodás
Ezeknek a tüneteknek számos oka lehet, és nem jelentik automatikusan azt, hogy valakinek D-vitamin-mérgezése van. Ha azonban nagy dózisokat szedett, és aggasztó tünetek jelentkeznek, azonnal forduljon orvoshoz.

Az Országos Egészségügyi

Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Privacy Policy